ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

Witamy na stronie internetowej LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. Adama Mickiewicza w Żołyni!

 

Na tej witrynie znajdziesz dużo ciekawych informacji o naszej szkole, jej bogatej historii, uczniach, nauczycielach i sporcie szkolnym oraz wiele innych, równie ciekawych rzeczy.

 


Krótka charakterystyka szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół w Żołyni

 

Organem prowadzącym placówkę jest Gmina Żołynia.

 

Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Żołyni - funkcjonuje od 1.09.1945 roku. Obecnie 3 - letnia szkoła ponadgimnazjalna i 4 - letnia szkoła ponadpodstawowa dla młodzieży. W roku szkolnym 2020/2021 kształci 62 uczniów w 4 oddziałach:

- klasa I - 1 oddział - 11 uczniów;

- klasa II - 2 oddziały - 30 uczniów;

- klasa III - 1 oddział - 21 uczniów.

Uczniowie liceum ogólnokształcącego to głównie absolwenci gimnazjum  i szkoły podstawowej w Żołyni, mieszkańcy gminy Żołynia. 

Nauczane języki obce w szkole: język angielski, język niemiecki. Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym w poszczególnych oddziałach: j. polski, j. angielski, j. niemiecki, biologia, chemia, geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

Szkoła osiąga bardzo dobre wyniki nauczania. Zdawalność egzaminu maturalnego w ostatnich latach kształtuje się na poziomie 95-98 %.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego w Żołyni - szkoła publiczna, założona w 1818 roku. W roku szkolnym 2019/2020 kształci  408 uczniów w 18 oddziałach.