ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.  Przygotowują się do niego  starannie.

Dnia 6 grudnia Mikołaj (Piotr Nowak) w asyście aniołka (Gabriela Szpilka) i diabła (Aleksandra Przybyło)  z workiem pełnym prezentów zawitał w przedszkolu i Szkole Podstawowej w Smolarzynach. Dzieciaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Gość przywiózł ze sobą także dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań.

Czytaj więcej...

"OŁTARZE PRZESZŁOŚCI"

Projekt „Ołtarze przeszłości” jest realizowany od 2012 r. Jest to program renowacji zabytków małej architektury na terenie gminy Żołynia. Jego inicjatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni. Od tego czasu, dzięki pieniądzom zebranym w czasie corocznych kwest odrestaurowano 25 zabytków małej architektury cmentarnej.

Czytaj więcej...

DZIEŃ UŚMIECHU smile

„Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy (…), świat wydaje się wielki i pełen problemów, a my (…) zbyt mali, aby je rozwiązać. Ale to nieprawda (…)” – w tak ciepłych słowach promuje uśmiech Harvey Ball, twórca słynnej na całym świecie buźki na żółtym tle i jednocześnie inicjator Światowego Dnia Uśmiechu. To sympatyczne święto ma miejsce w każdy pierwszy piątek października i jest wspaniałą okazją do wyrażania radości.

Czytaj więcej...

„Dwa są szczęścia na świecie:

 jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych”.

Julian Tuwim

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana w 2006 r., aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja stale poprawia zakres opieki nad chorymi dziećmi i obecnie prowadzi działalność w kilku obszarach: Hospicjum Stacjonarne, Domowa Opieka Hospicyjna, Hospicjum Perinatalne oraz Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna "Tęczowy Domek".

Czytaj więcej...

WOLONTARIUSZE  ZNÓW W AKCJI!

Nareszcie możemy pomagać czynnie, robiąc to, co lubimy, a co sprawia radość innym.

Kilka osób w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu pomagało w opiece nad dziećmi podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny w Smolarzynach. Ola, Marta, Weronika i Piotrek z uśmiechem na twarzy doglądali milusińskich na placu zabaw, na dmuchanej zjeżdżalni oraz boisku sportowym, wcielając się np. w rolę bramkarza.

Za poświęcony czas i życzliwość mimo upału i zmęczenia oraz za troskę o bezpieczeństwo dzieci składam serdeczne podziękowanie.

Czytaj więcej...

GDZIEKOLWIEK JESTEŚ – W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA

Pomóżmy dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum w walce o przetrwanie w tych trudnych czasach. Połączmy siły i sprawmy, aby na ich twarzach zagościł uśmiech. Do dnia 22.06. trwa zbiórka potrzebnych rzeczy wymienionych na liście poniżej. Wszystkim z góry dziękujemy. Do dzieła!

CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE 2021

W dniu 15 czerwca Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Członkowie oraz chętne osoby z dużym entuzjazmem podjęli radosne wyzwanie. Głównym celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu.

Jak przekazaliśmy niebieską iskierkę przyjaźni?

Czytaj więcej...

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość czasu spędzamy w domu. Czujemy się poirytowani, coraz więcej spraw nas denerwuje, złościmy się (czasami bez powodu) i szukamy wytchnienia w rozmowie telefonicznej, w lekturze dobrej książki, w Internecie. W sieci znajdziemy informacje, rozrywkę, drugiego człowieka – wartości pozytywne – ale znajdziemy również coś, co generuje negatywne emocje: hejt.

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie zwrócić uwagę na groźne zjawisko i zdecydowanie powiedzieć hejtowi: NIE. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez Joannę Naróg. W czasie izolacji warto pamiętać o jej przesłaniu.

>>> pobierz plik prezentacji (.pptx) <<<

 

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W czasach pandemii koronawirusa i nauki zdalnej nasze Szkolne Koło Wolontariatu nadal działa. Z powodu wprowadzonych restrykcji nie możemy się spotykać i pracować razem, lecz pracujemy indywidualnie we wspólnym celu.

Listopad jest miesiącem głębokiej zadumy i refleksji. Staramy się wtedy, w natłoku codziennych zajęć, znaleźć choć chwilę na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli. Pomimo nieustannego upływu czasu nie zapominamy o nich i wspieramy ich modlitwą. Wiemy jednak, że jest wielu zmarłych, o których być może już nikt nie pamięta, gdyż świadczą o tym od dawna zaniedbane nagrobki. Bliscy, którzy o nie dbali, zakończyli już swój żywot lub wyjechali w bardzo dalekie strony.

Czytaj więcej...

KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY

„Pomocna dłoń”