ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU WOŚP

Szkolne Koło Wolontariatu będzie brało udział w oprawie finału WOŚP w Żołyni. Dwudziestu wolontariuszy będzie kwestować na terenie Żołyni  na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbędzie się dwunastego stycznia 2020 r. Sztab WOŚP tworzą  nauczyciele LO, w budynku liceum będzie miał swą siedzibę.

Anna Filip

ZBIÓRKA DLA DZIECI Z NOWEJ SARZYNY

Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę rzeczową dla Podopiecznych z Domu Dziecka w Nowej Sarzynie. Wolontariuszki proszą o przynoszenie m.in. nowych klapek do pływania (rozmiary 36-42), środków higienicznych (min. kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała, dezodoranty, pasty do zębów), nowe skarpetki (rozmiary 36-40). Mamy nadzieję, że drobne upominki, które zawieziemy z okazji mikołajek, w  sprawią radość dzieciakom z tej placówki.  Już teraz wyrażamy wdzięczność  za choćby najmniejszy gest.

Anna Filip

„OŁTARZE PRZESZŁOŚCI”

Kilka osób należących do Szkolne Koło Wolontariatu weźmie udział w zbiórce na rzecz ochrony zabytkowych grobów pn. „Ołtarze przeszłości”. Akcja jest organizowana przez żołyński Gminny Ośrodek Kultury już kolejny raz z rzędu. Wolontariusze będą kwestować przy bramach cmentarza w dniach od 31 października do 2 listopada. Cały zysk przeznaczony zostanie na renowację kolejnych zabytkowych nagrobków znajdujących się na żołyńskim cmentarzu.

Anna Filip

CHĘĆ POMOCY

Dwudziestego ósmego października, dziewczęta udały się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni. Wolontariuszki w rozmowie z panią psycholog poznały zajęcia ośrodka oraz wiele z nich wyraziło chęć udziału w cotygodniowych wyjściach, by urozmaicać monotonię przebywającym tam podopiecznych. W spotkaniu organizacyjnym brało udział szesnaście uczestniczek, razem z p. Katarzyną Wikierą dowiedziały się wiele o funkcjonowaniu tego miejsca.

Anna Filip

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE W SP1

Wolontariuszki chętnie udzielają się, pomagając w prowadzeniu zajęć na świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1. Dziewczęta angażują dzieci do różnych zabaw i pomagają im rozwijać swoje zainteresowania. Jedna z wolontariuszek przygotowała z podopiecznymi wspaniały występ, który został zaprezentowany na akademii z okazji dnia nauczyciela.

Anna Filip

DZIEŃ UŚMIECHU

Czwartego października, szkolne koło wolontariatu zorganizowało akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Uśmiechu. Wolontariuszki chodziły po salach, rozdając słodkie lizaki i uśmiechnięte buźki, które inni uczniowie nosili z dumą na piersi. Akcja miała na celu osłodzić humory związane z rozpoczynającą się nauką w szkole.

Anna Filip