ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

POMOC DLA CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ

Za nami kolejna akcja zorganizowana przez członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu. W marcu została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Rozwój epidemii i zawieszenie zajęć w szkole definitywnie zakończyły zbiórkę. W dniu 28 kwietnia karma została dostarczona wraz z darami dla czworonogów zebranymi przez uczniów SP nr1.

Czytaj więcej...

POMOC POSZKODOWANYM W POŻARZE

W dniu 25 lutego br. miała miejsce zbiórka   pieniężna na rzecz rodziny, która ucierpiała w  pożarze przy ulicy Białobrzeskiej.

Udało się zebrać kwotę 317,50 zł.

Serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie i okazane serce!

opiekun SKW

JUŻ 14. RAZ GRALIŚMY DLA WOŚP!

Skład naszej załogi:  Anna Filip, Maria Filip, Weronika Ornat, Joanna Naróg, Marta Guzy, Gabriela Szpilka, Weronika Mach, Aleksandra Przybyło, Samanta Wojnar, Aleksandra Słupek,  Aleksandra Polak,  Anna Witek,  Michał Wróbel, Fabian  Dobek, Jakub Leja, Wiktoria Lisowska, Jakub Szczyrba, Dominik  Rupar,  Piotr  Lewkowicz,  Mateusz Witek.

Kapitan naszego Statku: pan Mariusz Babiarz, członkinie sztabu: p. Paulina Niemiec, p. Danuta Frańczak-Sztur, p. Katarzyna Wikiera

MIKOŁAJ U PRZEDSZKOLAKÓW

Kolejną akcją Szkolnego Koła Wolontariatu była wizyta świętego Mikołaja w okolicznych przedszkolach. W dnach 3-6 grudnia odwiedziłyśmy kolejno przedszkola przy ul. Białobrzeskiej, przy ul. Górskiej, na Kopaniach oraz w Smolarzynach. W rolę Mikołaja wcieliła się Aleksandra Przybyło, a aniołkami i diabełkami były: Maria Filip, Weronika Ornat, Weronika Mach, Joanna Naróg, Marta Guzy oraz Gabriela Szpilka. Nasza praca chociaż wydawałaby się łatwa, momentami była zaskakująca i wymagała poświęceń. Szerokie uśmiechy dzieci i czułość, z jaką przyjęły gości, rekompensowały wszystko i wprowadziły nas w wspaniałą świąteczną atmosferę.

Czytaj więcej...

PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU WOŚP

Szkolne Koło Wolontariatu będzie brało udział w oprawie finału WOŚP w Żołyni. Dwudziestu wolontariuszy będzie kwestować na terenie Żołyni  na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbędzie się dwunastego stycznia 2020 r. Sztab WOŚP tworzą  nauczyciele LO, w budynku liceum będzie miał swą siedzibę.

Anna Filip

ZBIÓRKA DLA DZIECI Z NOWEJ SARZYNY

Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę rzeczową dla Podopiecznych z Domu Dziecka w Nowej Sarzynie. Wolontariuszki proszą o przynoszenie m.in. nowych klapek do pływania (rozmiary 36-42), środków higienicznych (min. kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała, dezodoranty, pasty do zębów), nowe skarpetki (rozmiary 36-40). Mamy nadzieję, że drobne upominki, które zawieziemy z okazji mikołajek, w  sprawią radość dzieciakom z tej placówki.  Już teraz wyrażamy wdzięczność  za choćby najmniejszy gest.

Anna Filip

„OŁTARZE PRZESZŁOŚCI”

Kilka osób należących do Szkolne Koło Wolontariatu weźmie udział w zbiórce na rzecz ochrony zabytkowych grobów pn. „Ołtarze przeszłości”. Akcja jest organizowana przez żołyński Gminny Ośrodek Kultury już kolejny raz z rzędu. Wolontariusze będą kwestować przy bramach cmentarza w dniach od 31 października do 2 listopada. Cały zysk przeznaczony zostanie na renowację kolejnych zabytkowych nagrobków znajdujących się na żołyńskim cmentarzu.

Anna Filip

CHĘĆ POMOCY

Dwudziestego ósmego października, dziewczęta udały się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni. Wolontariuszki w rozmowie z panią psycholog poznały zajęcia ośrodka oraz wiele z nich wyraziło chęć udziału w cotygodniowych wyjściach, by urozmaicać monotonię przebywającym tam podopiecznych. W spotkaniu organizacyjnym brało udział szesnaście uczestniczek, razem z p. Katarzyną Wikierą dowiedziały się wiele o funkcjonowaniu tego miejsca.

Anna Filip

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE W SP1

Wolontariuszki chętnie udzielają się, pomagając w prowadzeniu zajęć na świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1. Dziewczęta angażują dzieci do różnych zabaw i pomagają im rozwijać swoje zainteresowania. Jedna z wolontariuszek przygotowała z podopiecznymi wspaniały występ, który został zaprezentowany na akademii z okazji dnia nauczyciela.

Anna Filip

DZIEŃ UŚMIECHU

Czwartego października, szkolne koło wolontariatu zorganizowało akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Uśmiechu. Wolontariuszki chodziły po salach, rozdając słodkie lizaki i uśmiechnięte buźki, które inni uczniowie nosili z dumą na piersi. Akcja miała na celu osłodzić humory związane z rozpoczynającą się nauką w szkole.

Anna Filip