ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

RODZINNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W naszym żołyńskim liceum  grupa 16 uczniów prężnie działa w ramach Szkolnego Koła Strzeleckiego. Przez cały rok szkolny odbywają się regularne cotygodniowe zajęcia, podczas których młodzież ma możliwość zapoznania się z ciekawą dyscypliną sportową, jaką jest strzelectwo sportowe. Na atrakcyjność zajęć duży wpływ mają m. in. Szkolna Liga Strzelecka oraz szereg okolicznościowych turniejów.

Jednym z nich był rozegrany 6 czerwca 2022r. „Rodzinny Turniej w Strzelectwie Sportowym Szkolnego Koła Strzeleckiego LO Żołynia” w konkurencji karabinek sportowy 5,6 mm, pozycja leżąca, 50 m. W zawodach wystartowało kilkanaście „rodzinnych duetów”, składających się z ucznia oraz rodzica, mamy bądź taty:) Zabawa podczas pikniku była wyśmienita – miła, rodzinna atmosfera, w połączeniu z pysznym grillem i szwedzkim stołem, dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się Miłosz Kulka (klasa 1LO) i tata Sławomir. Tuż za nimi znaleźli się Bartosz Słupek (3LO) i tata Krzysztof. Na trzecim miejscu uplasowali się Zuzanna Fergisz (1LO) i tata Piotr. Na specjalne brawa zasłużyły Martyna Mach (3LO) z mamą Małgorzatą – jedyna para damsko-damska:) Ponadto w zawodach wystartowali Emilia Szewczyk (1LO) z tatą Piotrem, Zuzanna Foryt (2LO) z tatą Piotrem, Milena Rewer (2LO) z tatą Jerzym, Edyta Więcław (2LO) z tatą Januszem, Jakub Grzywna (1LO) z tatą Piotrem, Patryk Cyburt (2LO) z tatą Wiesławem, Michał Jucha (3LO) z tatą Wojciechem oraz Piotr Szpila (3LO) z tatą Grzegorzem. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsza trójka okazałe puchary.

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego, opiekuna koła p. Grzegorza Hryniewskiego, przy dużym udziale naszych licealistów. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Tadeusza Śliża, prezesa Gminnego Zarządu LOK
w Żołyni za wsparcie finansowe w organizacji turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy rodzicom za „odwagę” i wspólne spędzenie sportowego popołudnia.

Opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego

Grzegorz Hryniewski