ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

"PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY..."

Pod takim hasłem w środę, 13 września, na Gminnej Strzelnicy Sportowej, odbyło się pierwsze inauguracyjne strzelanie dla uczniów klasy pierwszej, czyli naszych "nowicjuszy".

Po profesjonalnym szkoleniu, pod okiem naszego wspaniałego opiekuna, a zarazem prezesa Szkolnego Koła Strzeleckiego, a także ze wsparciem naszych uroczych dziewcząt: Julki Tomaszek oraz Kasi Tabin, sześciu uczniów z klasy pierwszej oddało pierwsze strzały do tarcz. Odległość, z jakiej strzelali nasi uczniowie, to na początek 25m. Na następnych zajęciach nie będzie już tak łatwo, gdyż zwiększymy odległość od tarcz na 50m. Oj, wtedy się będzie działo.

Czytaj więcej...

V EDYCJA SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 dobiegła końca V edycja Szkolnej Ligi Strzeleckiej Szkolnego Koła Strzeleckiego LO Żołynia. Uczniowie w cotygodniowych popołudniowych zajęciach rywalizowali w ramach ligi w konkurencji strzeleckiej - strzelanie z karabinku sportowego na dystansie 50 m w pozycji leżącej. Najrówniejszą formą strzelecką przez cały okres trwania zmagań wykazała się Milena Rewer z klasy 3 LO zdobywając pierwsze miejsce, drugą pozycję zajął Wiktor Natoński z klasy 4 LO, zaś na najniższym miejscu na podium znalazł się Ksawery Zając z klasy 1 LO. Najlepsza trójka strzelców otrzymała podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez dyrekcję szkoły.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE KLASY ÓSMEJ SP2 W NASZYM LO

We wtorek, 6 czerwca, nasze Liceum odwiedzili uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żołyni, którzy pod opieką p. Łukasza Dudka, zdecydowali się obejrzeć, jak wygląda życie w naszej szkole. Mamy nadzieję, że przynajmniej z niektórymi z nich zobaczymy się już we wrześniu na korytarzach naszej szkoły.

Wyjazd połączony był z wizytą na strzelnicy sportowej, podczas którego uczniowie uczestniczyli w turnieju strzeleckim zorganizowanym przez Szkolne Koło Strzeleckie.

Czytaj więcej...

TURNIEJ STRZELECKI DLA SP W OPALENISKACH
Jedną z form działalności licealnego Szkolnego Koła Strzeleckiego jest współpraca z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół. Tym razem nasze uczennice z klasy pierwszej: Julka Tomaszek oraz Kasia Tabin wraz z opiekunem Koła, p. Grzegorzem Hryniewskim w dniu 6 czerwca zorganizowali turniej strzelecki dla uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Witołda Nowiny – Sawickiego w Opaleniskach. W zawodach wystartowało kilkunastu uczniów, którzy rywalizowali w strzelaniu z karabinku sportowego bocznego zapłonu, dla których było to pierwsze zetknięcie z tą dyscypliną sportu.
Czytaj więcej...

II RODZINNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM

Działalność Szkolnego Koła Strzeleckiego to nie tylko cotygodniowe spotkania i liga strzelecka, ale także różnego rodzaju turnieje. Jednym z nich był rozegrany 31 maja 2023r. "II Rodzinny Turniej w Strzelectwie Sportowym Szkolnego Koła Strzeleckiego LO Żołynia" w konkurencji karabinek sportowy 5,6 mm, pozycja leżąca, 50 m. W zawodach wystartowało siedemnaście „rodzinnych duetów”, składających się z ucznia oraz rodzica, mamy bądź taty. Zabawa podczas pikniku była wyśmienita – miła, rodzinna atmosfera, w połączeniu z pysznym grillem i szwedzkim stołem, dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W ŻOŁYNI NA MECZU SIATKÓWKI LIGI MISTRZYŃ  K S DevelopRes Rzeszów – Volero Le Cannet

W czwartek, 2.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Żołyni – licealiści, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego  oraz uczennice z klasy sportowej SP 1 wraz z opiekunami p. Martą Hryniewską, p. Grzegorzem Hryniewskim, p. Pawłem Leją byli świadkami wspaniałego meczu siatkówki w hali sportowo - widowiskowej Podpromie w Rzeszowie. W ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń siatkarki K S DevelopResu Rzeszów rozegrały rewanżowe spotkanie barażowe z rywalkami z Francji, drużyną Volero Le Cannet odnosząc zwycięstwo 3:0. Pierwszy mecz u siebie wygrały Francuzki 3:0. W tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił tzw. „złoty set”. Po zaciętej i emocjonującej walce z końcowego sukcesu cieszyły się rzeszowianki wygrywając 15:13. Tym samym  uzyskując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM
W dniu 7 grudnia odbył się "Mikołajkowy Turniej w Strzelectwie Sportowym" dla członków Szkolnego Koła Strzeleckiego zorganizowany przez prezesa naszego SKS'u p.Grzegorza Hryniewskiego❤️ Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinka sportowego bocznego zapłonu na dystansie 50 m w pozycji leżącej. Po emocjonującej i zaciętej, przebiegającej w bardzo sympatycznej rywalizacji wyłoniliśmy podium:
Czytaj więcej...

TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W  dniu  9   listopada 2022 r., na  gminnej strzelnicy sportowej w Żołyni odbył się turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wystartowało 25 licealistów – członków Szkolnego Koła Strzeleckiego. Rywalizowali oni w strzelaniu z karabinka sportowego na dystansie 50 m, w pozycji leżącej. Najcelniejszym okiem wykazała się Milena Rewer z klasy 3 LO zdobywając pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się Antoni Łojas z klasy 1 LO, zaś na najniższym miejscu na podium znalazł się Bartosz Urban z klasy 1 LO.

Czytaj więcej...

RODZINNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W naszym żołyńskim liceum  grupa 16 uczniów prężnie działa w ramach Szkolnego Koła Strzeleckiego. Przez cały rok szkolny odbywają się regularne cotygodniowe zajęcia, podczas których młodzież ma możliwość zapoznania się z ciekawą dyscypliną sportową, jaką jest strzelectwo sportowe. Na atrakcyjność zajęć duży wpływ mają m. in. Szkolna Liga Strzelecka oraz szereg okolicznościowych turniejów.

Czytaj więcej...

NOWOŚCI W SZKOLNYM KOLE STRZELECKIM 

Zespół Szkół w Żołyni od bieżącego roku szkolnego dysponuje własnymi nowymi karabinkami. Są to trzy karabinki sportowe bocznego zapłonu, kal. 5,6 mm, CZ 455 z dodatkową lunetą celowniczą „Delta Optical Entry” oraz trzy karabinki pneumatyczne  „CROSMAN COPPERHEAD”, kal. 4.5 mm. Broń wykorzystywana jest podczas zajęć Szkolnego Koła Strzeleckiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...