ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

KONKURS PAPIESKI 2017

We wrześniu bieżącego roku młodzież żołyńskiego gimnazjum już siedemnasty raz wzięła aktywny udział w konkursie organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Przemyskiej dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II i okazania wdzięczności Bogu za dar Ojca Świętego. Konkurs przebiegał pod hasłem XVII Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”.

Zadaniem uczestników było rozwinięcie w dowolnej formie pracy pisemnej na temat „Maryja w życiu i posłudze św. Jana Pawła II i w moim życiu”.  W konkursie wzięło udział czterech uczniów – Aleksandra Jagusztyn (2c), Aleksandra Urban (2c), Fabian Dobek (3b), Magdalena Młynek (2b). Prace trzech uczniów  zakwalifikowano do etapu dekanalnego; wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, kalendarze oraz dyplomy.

Opieka nad uczniami: B. Tkacz, A. Wilczek

organizatorzy