ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SEJMIE

W dniu 13.06.2018 r. w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza  Żołyni odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorami konkursu byli: Kazimierz Gołojuch – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Biuro Komunikacji Społecznej w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmaganie konkursowe zostało poprzedzone przez wykład Ireneusza Nowaka – Głównego Specjalistę w Kancelarii Sejmu.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 7 szkół Powiatu Łańcuckiego. Naszą placówkę reprezentowali: Marcin Jucha, Agnieszka Leja, Adam Majkut, Wiktoria Lisowska, Iga Gąsior i Aleksandra Panek.

W rywalizacji najlepiej wypadli Uczniowie:

I miejsce: Maksymilian Wojnar (I LO Łańcut),

II miejsce: Karolina Ilasz (II LO Łańcut),

III miejsce: Bartosz Bardian (I LO Łańcut),

IV miejsce Agnieszka Leja (LO Żołynia),

V miejsce Adam Majkut (LO Żołynia).

W uroczystości otwarcia konkursu i rozdania nagród m. in. uczestniczyli: Kazimierz Gołojuch – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Barbara Pilawa-Kraus – Wicestarosta łańcucki, Andrzej Benedyk – Wójt Gminy Żołynia, Stanisław Panek – dyrektor Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni, Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego, którzy jednocześnie byli współfundatorami nagród. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki z Kancelarii Sejmu, Starostwa Powiatowego w Łańcucie i Gminy Żołynia.

organizatorzy