ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

SUKCES MARII FILIP

22 maja 2018 roku w Auli Przemyskiego Seminarium Duchownego odbył się finał diecezjalny Olimpiady o Wielkich Polakach poświęcony osobie Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Ku wielkiej radości naszą wspólnotę szkolną reprezentowały dwie uczennice: Maria Filip i Aleksandra Słupek.

Poziom finału był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Maria Filip – uczennica klasy 2b gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni. Nagrodę – tygodniowy wyjazd do  Rzymu, wręczył i ufundował ksiądz Arcybiskup Adam Szal. Marysi gratulujemy zwycięstwa i życzymy miłego pobytu w Rzymie.

Jak Maria zapamiętała przebieg olimpiady:

„Cała olimpiada była stresująca. Nerwy dały szczególnie o sobie znać w części ustnej. Gdy dostałam mikrofon i odczytano mi pytanie, w pierwszym momencie poczułam pustkę w głowie. Na szczęście chwilę później uspokoiłam się i jakoś poszło! Komisja zgodnie przyznała mi 6 punktów. Gdy wyświetlono tablicę z ostatecznymi wynikami byłam bardzo zaskoczona. Ja pierwsze miejsce! Potem przyszła radość z wygranej! Tygodniowy wyjazd do Włoch!”

ks. Damian Rokosz