ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

RAKI 2016

Obecny rok ogłoszony został Rokiem Cichociemnych. W trosce o kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych  wzorowanych na tych żołnierzach oraz upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Armii Krajowej Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie zaprosił uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łańcuckiego do wzięcia udziału w XXVII Gminnym Konkursie Recytatorskim RAKI 2016 pn. „POEZJA POLSKI WALCZĄCEJ”.

W dniu 9 listopada miały miejsce recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu   młodzieży spośród  pięciu szkół, które  odpowiedziały na zaproszenie. Żołyńskie gimnazjum reprezentowała Elita Baftijari z klasy 2a, zaś liceum – Agnieszka Żaba, uczennica klasy 1a.

Poziom prezentacji był wysoki i bardzo wyrównany, dlatego członkowie jury mieli problemy z wyłonieniem zwycięzców, co przyznał przewodniczący komisji, p. Maciej Szukała, a potwierdziły ex aequo przyznane nagrody. Tym bardziej cieszy fakt, iż Agnieszce udało się zdobyć wyróżnienie.

Naszym recytatorkom należą się gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Katarzyna Wikiera