ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

PIĘKNEGO CZYTANIA CIĄG DALSZY

W dniach 13-21 marca 2018 roku odbyły się przesłuchania międzyszkolne VII Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, do którego zakwalifikowanych zostało 249 uczniów.  W eliminacjach szkolnych udział wzięło 3196 uczestników, ze 178 szkół województwa podkarpackiego. Główni organizatorzy konkursu to Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.

Nasze gimnazjum reprezentowała Julia Szubart z klasy 3b, która znalazła się wśród 42 uczniów z klas VII oraz gimnazjum. Wylosowała do prezentacji fragment utworu Joanny Jagiełło pt. „Zielone martensy”. W gronie 34 osób ze szkół ponadgimnazjalnych znalazł się Adam Majkut z kl. 2b LO. Przesłuchania miały miejsce 19 i 20 marca br. w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów.

Mimo iż naszym uczniom nie udało się zdobyć tytułu laureata, jednak konkurs dostarczył ciekawych wrażeń i nowych doświadczeń.

Liczymy, że idea propagowania czytelnictwa - i to „pięknego” - znajdzie w kolejnych latach liczną grupę zaangażowanych.

Katarzyna Wikiera

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ