ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

STROFY I KADRY

„Sobie nie zostawiłem nic, okrom papieru i ołówka” – to słowa  stanowiące sens pisarstwa Romana Turka,  nieżyjącego już  pisarza ludowego, który urodził się w Woli Dalszej. Jego twórczość pamiętnikarska stała się podstawą dla prezentacji konkursowych w IV edycji Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej. 

Dnia 26 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie uczniowie klas VII szkół podstawowych, klas II i III gimnazjów oraz wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego prezentowali swoje talenty artystyczne bądź w formie gawędziarskiej recytacji, bądź fotografii, których inspiracji dostarczyły fragmenty  utworów: „Moja mama, ja i reszta” oraz „Palacz z Hrabiowskiej Likierni”.

W konkursie udział wzięli i wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W kategorii fotografia - Sabina Kwiatek z klasy 2a LO, zaś  w kategorii recytacja: Magdalena Kosior z kl. 3c gimnazjum oraz Agnieszka Żaba z kl. 2a i Adam Majkut z kl. 2b liceum. Szczególną wrażliwością na piękno i bogactwo języka literackiego oraz swoimi umiejętnościami wykazał się Adam, zajmując 3. miejsce spośród trzydziestu dwóch recytacji!

Corocznie organizowany konkurs stwarza okazję do podtrzymywania pamięci o pisarzach naszego regionu. Uczestnicząca w tej edycji  młodzież upamiętniła Romana Turka, wszak w bieżącym roku przypada 120. rocznica urodzin pisarza.

Katarzyna Wikiera

Źródło zdjęć: http://www.mbp-lancut.pl