ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

KONKURS PAPIESKI

Młodzież żołyńskiego gimnazjum od kilkunastu już lat bierze aktywny udział w konkursie organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Przemyskiej z okazji  Dnia Papieskiego. Również w tym roku uczniowie podjęli zadanie dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II. Konkurs przebiegał pod hasłem XVI Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z treścią encykliki św. Jana Pawła II „Dives in misericordia” oraz rozwinięcie w pracy pisemnej tematu „Moje świadectwo miłosierdzia wobec bliźnich”.  

Uczennice - Wiktoria Gaweł (3b), Wiktoria Wiśniowska (2a), Aleksandra Polak (2c) wskazany temat ujęły w formę wiersza. Pracę Aleksandry Polak zakwalifikowano do etapu dekanalnego. W dowód uznania umiejętności literackich wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Barbara Tkacz