ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

W listopadzie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierzaków ze schroniska Kundelek w Rzeszowie. Dzięki pomocy ze strony uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać  trochę smakołyków i zabawek dla czworonogów.

Dnia 29 listopada grupka dziewcząt wraz z opiekunką p. Katarzyną Wróbel wybrała się do schroniska aby zawieźć zebrane rzeczy i wziąć udział w akcji „Godzina z bezdomnym psem”.

Na miejscu przywitała nas pani, która zajmuje się opieką nad zwierzętami schroniskowymi. Opowiedziała nam o specyfice pracy w schronisku, przebywających tam zwierzętach, potrzebach oraz problemach placówki.  

Następnie przeszłyśmy w okolice boksów dla psów, które na nasz widok radośnie szczekały i machały ogonkami na wszystkie strony. Pracownik schroniska wybrał nam kilka psów, które mogłyśmy wyprowadzić na spacer. Każda z nas miała przydzielonego swojego psiaka, któremu poświęcała uwagę i czas. Nasze spotkanie niestety musiało dobiec końca. Po pożegnaniu z psiakami i podziękowaniach od pracowników schroniska wróciłyśmy do domu.

Chcemy zachęcić wszystkich do adopcji zwierząt ze schroniska, ponieważ są naprawdę bardzo sympatyczne, ale potrzebują miłości i uwagi ze strony ludzi czego niestety w schronisku nie mają. Można także wspomagać schronisko materialnie lub finansowo albo włączyć się w wolontariat, bo przecież warto pomagać.

Monika Dmitrowska

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ