ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

SZKOLNE STRZELANIE

16 października br. na żołyńskiej strzelnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się zawody w strzelectwie sportowym o Puchar Dyrektora ZS im. Adama Mickiewicza w Żołyni. W starciu wzięły udział reprezentacje wszystkich klas licealnych oraz 3. Gimnazjum,  łącznie 37 uczestników.

Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinka sportowego – KBKS 5,6 mm, na dystansie 50 m z pozycji leżącej. Walka była bardzo zacięta, wyrównana i wymagała ogromnego zaangażowania i skupienia. Zawody zorganizował i przeprowadził p. Grzegorz Hryniewski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali również p. Katarzyna Wróbel oraz p. Grzegorz Podolec. Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast osoby, które znalazły się na podium – puchary.

KLASYFIKACJA TURNIEJU:

  1. Martyna Decowska 3b LO   57 pkt.
  2. Łukasz Kozdroń 3b LO   53 pkt.
  3. Patryk Ziemniak 3a gim. 53 pkt.
  4. Kewin Leja 3a LO   52 pkt.
  5. Gabriela Dmitrowska 3b LO 51 pkt.
  6. Emilia Tryniecka 3b LO   50 pkt.

 Miłym podsumowanie konkursu strzeleckiego było wspólne ognisko.

Wiktoria Lisowska kl. 1a LO