ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Dnia 07.10.17r. w godzinach porannych wyruszyliśmy na Jasną Górę, na coroczną pielgrzymkę maturzystów. Organizatorem wyjazdu był ks. Waldemar Pastuszak. Wraz z nami pielgrzymowały także wychowawczynie: pani Marta Hryniewska i pani Agnieszka Wilczek oraz pan dyrektor Stanisław Panek i pani Anna Węgrzyn. Po drodze odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Była to okazja do wspomnień o papieżu Polaku, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.

W Częstochowie wszyscy wspólnie modliliśmy się w różnych intencjach. Byliśmy również zaangażowani w prowadzenie różańca, co było wielkim przeżyciem. Modliliśmy się tuż przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla nas młodych spotkanie z Matką na Jasnej Górze pozostanie światłem rozświetlającym nasze ścieżki, napełniającym serca miłością i nadzieją, pokojem i mądrością, zarówno na czas matury, jak i całego życia. Droga przebiegała w przemiłej atmosferze śpiewów i żartów. Wyjazd ten na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Katarzyna Orłoś kl. 3 b LO