DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

Ucz się języków obcych, aby nie mieć koszmarów nocnych!  takie hasło było inspiracją dla tegorocznego Dnia Języków Obcych, który uczniowie naszego gimnazjum świętowali 6 kwietnia. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne konkursy z nagrodami i niespodziankami, aby przekonać wszystkich, że nauka języków obcych może być przyjemnością i świetną zabawą, a nie tylko obowiązkiem.

Tegoroczny program artystyczny inspirowany był programem „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego, ale nie zabrakło również zabawnych skeczy z udziałem uczniów z klasy 2a gimnazjum (Pawła Walawendra, Julii Dyrdy oraz Nikoli Misztal) i nauczycieli języka angielskiego (Pauliny Niemiec i Sławomira Kurasa), którzy przekonywali, że „English is easy, English is cool!” Tegoroczną nowością była również ankieta na temat języków obcych przygotowana przez Wiktorię Wiśniowską z 2a.

Uczniowie  klas gimnazjalnych rywalizowali w kilku konkurencjach i zbierali punkty dla swoich klas, trzy najaktywniejsze klasy – 2b, 3d i 3a otrzymały słodkie nagrody. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny – na plakat zachęcający do nauki języków obcych. Nowością był konkurs na makietę Big Bena – wszystkie prace były niezwykle pomysłowe – makiety były wykonane z klocków lego, patyczków, kartonów, a jedna z nich posiadała nawet działający zegar! Inne konkursy, w których brali udział uczniowie to konkurs na strój inspirowany kulturą wcześniej wylosowanego kraju, konkurs łamańców językowych, konkurs polegający na odgadywaniu  przysłów na podstawie mini scenek oraz konkurs wiedzowy ze słodkimi nagrodami dla publiczności. Scenki i konkursy były przeplatane piosenkami w wykonaniu Pauliny Naróg z klasy 1c, Aleksandry Polak z 2c oraz Karoliny Bzdek z 2b.Świetnym zakończeniem całej imprezy był brawurowo zatańczony przez 5 chłopców z klasy 1c kankan (choreografię przygotowała Gabriela Fus) oraz taniec współczesny w wykonaniu Gabrieli Fus (3d) i Karoliny Flejszar (2a LO).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom z klasy 2a, 1c i 1b za pracę włożona w przygotowanie do konkursów oraz scenek i skeczy. Specjalne podziękowania dla pana Sławomira Kurasa, dla Gabrieli Fus i Karoliny Flejszar za przygotowanie choreografii oraz Marcina Juchy i Patryka Turosza za pomoc przy nagłośnianiu imprezy i obsłudze technicznej.

Organizatorzy:

Paulina Niemiec

Ryszard Niemiec