ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻOŁYNI

Dnia 13 października w naszej szkole  odbyła się  uroczysta  akademia z okazji Dnia  Edukacji   Narodowej. Akademię  rozpoczęła uczennica  klasy  2b Julia Szubart,  która   pięknie  zaprosiła nauczycieli  oraz uczniów do  wysłuchania  i obejrzenia  przygotowanego  programu. Następnie  rozpoczęła się  właściwa  część  uroczystości,  która  miała formę  rywalizacji  drużyn nauczycieli  i uczniów. Tę  część  uroczystości  prowadzili  uczniowie  klasy 2b:  Klaudia  Kraska  i  Michał  Wróbel.   Nauczyciele  i uczniowie  rywalizowali  ze sobą  w 4  konkurencjach: "Rzut  kredą  do tablicy", "Co  wiesz o swojej  szkole", "Kto  głośniej  śpiewa"   i "Kto  lepiej tańczy".

Walka  była  dość  wyrównana, zarówno nauczyciele  jak i uczniowie  wykazali się  wiedzą i umiejętnościami  artystycznymi. Wszystkim  bardzo podobała się  konkurencja  taneczna w której  obydwie drużyny  tańczyły do  melodii  Kaczuszki. Uczniowie w tej konkurencji  utworzyli  mały korowód  taneczny,  który w rytm   melodii przemieszczał  się po sali. Nauczyciele  pod   kierownictwem  artystycznym pani  Ewy  Hołub byli bardziej  statyczni  ale też  się  podobali. Wystąpili też  nasi szkolni  artyści:  Ada  Pieczonka,  Wojciech i  Jan Kochmańscy,  Dawid  Fus oraz grupa  wokalna  z klasy  1c i 2b. Na  koniec prowadzący  naszą  uroczystość  ogłosili  wyniki  rywalizacji podając,  że zakończyła się  ona  remisem. Po  części konkursowej  Daria  Brzezicka  i Marcin  Bechta  z klasy 2b  pięknym wierszem podziękowali  nauczycielom za ich pracę  a  przewodnicząca  samorządu uczniowskiego  Kinga  Cyburt  i Michał  Wróbel wręczyli  nauczycielom symboliczne  długopisy  - kwiaty  przeznaczone do  wpisywania  samych dobrych  stopni.

Nasza szkolna  uroczystość  została przygotowana przez  klasy 2b i 3c  wraz  z wychowawcami:  panią  Ewą  Hołub i panem  Sławomirem  Kurasem. Ponadto  w  organizacji  pomagali  pani  Aurelia Bem-Wróbel, pani  Katarzyna  Piękoś i pan Łukasz  Dudek.

organizatorzy