ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

SUKCES ŻOŁYŃSKIEGO LICEUM!!!

„Cudze chwalicie, swego nie znacie,

Sami nie wiecie, co posiadacie”      

S. Jachowicz

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół w Żołyni, według Rankingu Liceów 2020 miesięcznika „Perspektywy”, znalazło się na wysokim 27. miejscu spośród wszystkich szkół tego typu w województwie podkarpackim (wynik: 37,99). Nieznacznie, bo tylko o 4 miejsca lepsze okazało się I LO w Łańcucie z wynikiem 40,20. Natomiast II LO z Łańcuta uplasowało się na 52. pozycji (wynik: 31, 58), zaś LO z Leżajska zajęło miejsce 37. (35,72). Jesteśmy więc na 2. miejscu, biorąc pod uwagę licea ogólnokształcące z powiatów: łańcuckiego i leżajskiego. Warto również zaznaczyć, że w rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 582 pozycję na ponad 3 tysiące liceów ogólnokształcących.

Jest to ogromny sukces naszej szkoły: uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy od lat wspierają rodzimą placówkę. Okazuje się po raz kolejny, że małe wiejskie liceum dobrze radzi sobie  w zakresie działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej. Nieoceniony wkład pracy pedagogicznej i wytrwałe zaangażowanie wszystkich pracowników procentują dobrymi wynikami edukacyjnymi i wysoką zdawalnością egzaminów maturalnych.