ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

V RODZINNY TURNIEJ DWÓJEK W PIŁCE SIATKOWEJ

W czwartek 12.12.2019r. na siatkarskim parkiecie żołyńskiego liceum pojawili się  uczniowie klas sportowych V c i VI c, najstarszych klas SP (VII i VIII) oraz uczniowie LO, razem ze swoimi rodzicami. Okazją do spotkania był  V Rodzinny Turniej Dwójek w piłce siatkowej.  Zawody rozegrano tradycyjnie w trzech kategoriach – pary damskie, męskie i mieszane. Po kilku godzinach zaciętych meczów wyłoniono zwycięzców.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęły Wiktoria  (III A LO) i Marta Lisowska. Na drugim miejscu uplasowała się Julia ( VI C SP) i Katarzyna Wróbel, a na trzecim Martyna Czech (VI C SP) i Barbara Mikita. Dalsze miejsca przypadły Martynie  (I LO) i Renacie Peszek oraz  Ewie (I LO) i Halinie  Stopyra.

W kategorii par męskich najlepszymi okazali się Piotr (I LO) i  Grzegorz Szpila, drugie miejsce zajęli Dawid  (VII A) i  Mirosław Bzdek, a trzecie Kacper (VII A) i Krzysztof Buszta. Na dalszych miejscach uplasowali się Oliwier (V C) i Krzysztof Kosior, Hubert (V C) i Maciej Urban  oraz Dawid  (VII B) i  Adam Dziurzyński.

W kategorii par mieszanych wygrali  Zuzanna (VIII B) i Piotr Foryt, drugie miejsce zajęli Wiktoria (VI C) i  Mariusz Gut, a trzecie Julia (VI C) i Krzysztof Kilian. Dalsze miejsca zajęli Samanta ( II LO) i  Konrad Wojnar, Weronika (V C) i Szymon Urban, Julia (VI C) i Damian Mączka, Martyna (V C) i Piotr Nowak, Magdalena (VII B) i Piotr Lic, Maryla (VII A) i Tomasz Wojtowicz, Zofia (VII A) i Wojciech Tabin, Weronika (VI C) i Jacek Sierzęga, Jakub (VIII A ) i Urszula Magiel oraz Izabela ( VII B) i Krzysztof Tokarz.

Poza konkursem w turnieju wziął udział również wójt gminy Żołynia p. Piotr Dudek z córką Gabrielą, którzy wygrali wszystkie mecze w  kategorii par mieszanych.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali uczniowie klasy III LO oraz p. Grzegorz Hryniewski. Maturzyści uświetnili turniej świątecznymi niespodziankami oraz zadbali o wesołą atmosferę wśród zgromadzonych gości. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji - stół pełen słodkości przygotowały nauczycielki LO – panie  A. Węgrzyn, M. Grabarz- Ilasz,  G. Dąbek, D. Frańczak – Sztur,  A. Wilczek, Z. Szpila oraz  uczennica klasy III LO Andżelika Buszta.  Ponadto dla zawodników przygotowano napoje, upominki oraz pamiątkowe dyplomy, a najlepsze pary uhonorowano  siatkarskimi statuetkami.

Organizatorem turnieju oraz sędzią była p. Marta Hryniewska.

Uczestnicy dziękują serdeczne fundatorom nagród – Liceum Ogólnokształcącemu im. A. Mickiewicza w Żołyni, Gminie Żołynia oraz firmie Avito Dachy z Żołyni.