ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

LICEALIŚCI Z ŻOŁYNI NA SKSonTour

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Żołyni wzięli udział w ogólnopolskiej  imprezie sportowej SKSonTour organizowanej przez Ministerstwo Sportu oraz Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy.

To cykl imprez sportowych odbywający się w całej Polsce, w tym roku po raz pierwszy w województwie podkarpackim. 7 listopada 2019 r. do hali sportowej MOSIR w Łańcucie przyjechało łącznie ponad 320 uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Nasze liceum reprezentowali: Julia Stępień, Martyna Mach, Martyna Peszek, Ewa Stopyra, Aleksandra Przybyło, Weronika Mach, Samanta Wojnar, Paulina Decowska, Maja Kuras, Angelica Decowska, Ewa Decowska, Piotr Szpila, Bartosz Słupek, Michał Jucha, Wiktor Natoński, Jakub Tomczyk oraz opiekun grupy Grzegorz Hryniewski.
Głównym założeniem SKSonTour jest realizacja obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz poddawani są testom sprawności fizycznej.

Uczniowie zaliczyli  10 różnych stacji prowadzonych przez instruktorów SKS. A były to:

  1. WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY
  2. DESKOROLKA
  3. WIOŚLARSTWO
  4. STACJA MISTRZÓW
  5. FOTOBUDKA
  6. SKOK W DAL
  7. TEST GIBKOŚCI + WYTRZYMAŁOŚĆ + POMIARY
  8. REFLEKSOMIERZ
  9. BIEG WAHADŁOWY

STACJA NIESPODZIANKA
Ponadto na uczestników czekały inne atrakcje - spotkania ze znanym sportowcami regionu oraz SKS-owe upominki. Całej imprezie towarzyszyła dobra zabawa oraz mnóstwo uśmiechu.

Grzegorz Hryniewski