ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

WDZIĘCZNOŚĆ NASZA BEZ GRANIC…

Dnia 11 października 2019r. na trzeciej lekcji w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Scenariusz uroczystości oraz oprawę muzyczną przygotował Samorząd Uczniowski liceum, który także czuwał nad przebiegiem akademii. Wszystkich zebranych powitali Maria Filip i Fabian Dobek. Po krótkim wprowadzeniu Wojciech Kochmański wykonał przepiękny utwór muzyczny, a Elita Baftijari wygłosiła wiersz z dedykacją dla pracowników oświaty.

Po oficjalnej części przyszła pora na bardziej humorystyczną, którą rozpoczęła nietypowa lekcja, prowadzona przez Gabrielę Szpilkę. Tym razem to nauczyciele mieli odpowiadać na różnorodne pytania. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Następnie Kacper Żaba zaprezentował ‘’Szkolną balladę’’ o współczesnym uczniu. Kolejnym punktem części artystycznej był pokaz mody pt. ‘’Tani Armanii’’, prowadzony przez Maję Kuras i Piotra Szpilę. Uczniowie prezentowali propozycje nowatorskich strojów dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Każda kolejna propozycja wywoływała coraz to większe zainteresowanie i szerokie uśmiechy. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom oraz wręczyli kwiaty. We wspaniałych nastrojach wszyscy wrócili na czwartą lekcję. Mamy nadzieję, że apel podobał się wszystkim uczestnikom.

Gabriela Szpilka