ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

WYCIECZKA 1A LG: NA BOGATO I WESOŁO

Dnia 23 września 2019 r. uczniowie klasy 1a LG udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem była wizyta w Narodowym Banku Polskim. To miejsce zrobiło na uczniach duże wrażenie, gdyż  pod opieką pracownika banku dotarli do miejsc, w które przeciętny klient nie ma dostępu. Szczególną atrakcją okazała się sztabka złota, którą uczniowie mogli obejrzeć, a nawet podnieść. Był to jednak nie lada wyczyn, gdyż sztabka ważyła ok. 12,5 kg, a wartość jej wynosiła ok. 2,5 mln zł. Uczestnicy mieli także możliwość wymiany monet na zupełnie nowe. Należy zaznaczyć, że poszerzyli też swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości i funkcjonowania banku.

Po edukacyjnej części programu grupa udała się do kręgielni „Galaktyka”. Tam po krótkim instruktażu rozpoczęły się rozgrywki. Wszyscy świetnie się bawili i byli pochłonięci zbijaniem kręgli. W doskonałych nastrojach uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

Gabrysia Szpilka