ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

W BIESZCZADACH...

W dniu 05.06 uczniowie klasy 3b i 3c gimnazjum, wraz  z wychowawcami p. Barbarą Tkacz i p. Danutą Frańczak-Sztur oraz opiekunem p. Maciejem Benedykiem wybrali się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Uherce Mineralne. Z miejscowości tej przejechaliśmy Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi do pobliskich Jankowic i z powrotem. Trasa liczyła 12 km i pokonaliśmy ją w czasie ok. 1,5 h.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był przejazd do Zwierzynia i spływ pontonami po rzece San na długości 6 km. Pierwszy dzień zakończyliśmy zakwaterowaniem w pensjonacie ,,Pod Brzózką''  w Cisnej i obiadokolacją. Kolejnego dnia, po śniadaniu, udaliśmy się pod opieką przewodnika turystycznego na wycieczkę górską, której celem było zdobycie Tarnicy - najwyższego szczytu Bieszczad po polskiej stronie. Ponad pięciogodzinna wędrówka kosztowała nas wiele wysiłku, ale czar otaczającej nas przyrody i przepiękne widoki zrekompensowały nam cały trud. Po powrocie zjedliśmy obiadokolację, a wieczorem uczestniczyliśmy w ognisku , na którym piekliśmy pyszne kiełbaski i braliśmy udział w wielu zabawach. Ostatniego dnia, po zjedzeniu śniadania i wykwaterowaniu, udaliśmy się do rezerwatu Sine Wiry, gdzie zobaczyliśmy przełom rzeki Wetliny, lawirującej między wielkimi głazami i progami skalnymi. Ostatnim punktem naszej wycieczki był przejazd do Soliny, gdzie kupiliśmy pamiątki i spacerowaliśmy po zaporze.

Maria Filip kl. 3b