ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

TURNIEJ STRZELECKI I SPOTKANIE INTEGRACYJNE…

W dniach 10 – 11. 06. odbył się turniej strzelecki – karabinek sportowy KBKS, organizowany dla uczniów gimnazjum i ósmoklasistów z terenu Gminy Żołynia oraz z Opalenisk. Zebrani na strzelnicy sportowej mieli również okazję do zacieśnienia relacji koleżeńskich i wspólnej zabawy. Ponadto uczniowie wzięli oczywiście udział w strzeleckich zmaganiach.

Wyjątkowym „okiem” wykazali się:

GIMNAZJUM

Dziewczęta:

 1. Amelia Pac 26 pkt.
 2. Joanna Gliniak 25 pkt.
 3. Nina Natońska 24 pkt.

Chłopcy:

 1. Bartłomiej Filip 49 pkt.
 2. Ernest Kuras 40 pkt.
 3. Arkadiusz Golenia 38 pkt.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

Dziewczęta:

 1. Natalia Wal 36 pkt. SP 2 Żołynia
 2. Natalia Rejman 35 pkt. SP Brzóza Stadnicka
 3. Martyna Peszek 34 pkt. SP 1 Żołynia

Chłopcy:

 1. Jakub Leja 40 pkt. SP Opaleniska
 2. Szymon Skinder 39 pkt. SP Brzóza Stadnicka
 3. Jakub Woś 35 pkt. SP 1 Żołynia

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji strzeleckiej - karabinek KBKS, dystans 50 m, pozycja leżąca, 7 strzałów, z których 5 najlepszych podlegało punktacji. Najlepsi strzelcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy zmagań odblaskowe misie, ufundowane przez  Centrum Medyczne Ant-Med w Żołyni.

Nad sprawnym przebiegiem oraz sędziowaniem zawodów czuwali członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego: Samanta Wojnar, Aleksandra Polak, Paulina Decowska, Fabian Dobek, Jakub Leja, Michał Wróbel, Jakub Szczyrba oraz Jakub Tomczyk pod opieką opiekuna koła  Grzegorza Hryniewskiego.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele liceum:  Grzegorz Fus, Marta Hryniewska,  Agnieszka Wilczek, Grażyna Dąbek, Katarzyna Wróbel oraz  Ryszard Niemiec.

Warto dodać, że czas spędzony na strzelnicy urozmaicony został muzyką i smacznym poczęstunkiem. Dla wszystkich przygotowano pyszne kiełbaski z grilla, słodkie wypieki
i cukierki. Wszyscy bawili się bardzo dobrze!

Organizatorzy