ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

ŻYWA LEKCJA HISTORII NA ŻOŁYŃSKIM RYNKU Z UDZIAŁEM PRZEDSTAWICIELI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO…

Dnia 5 maja na żołyńskim rynku odbyła się swoista lekcja historii pod nazwą „V Rajd Ordona”. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć rekonstrukcję wydarzeń z czasów okupacji hitlerowskiej, które rozgrywały się na terenie Żołyni. Pomimo złej, deszczowej pogody przybyło wielu zainteresowanych.

Warto podkreślić, że do wzbogacenia tejże imprezy przyczynili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele Zespołu Szkół w Żołyni. Uczniowie zaangażowali się w część artystyczną (odtworzenie ról sprzedawców i kupujących na targu żołyńskim), nadzorowali przebieg wydarzenia (z ramienia „Szkolnego Koła Strzeleckiego”) oraz reprezentowali społeczność liceum w ramach promocji szkoły. Nauczyciele natomiast przygotowali słodki poczęstunek. Na specjalnie przygotowanym stoisku promującym Liceum Ogólnokształcące w Żołyni można było spróbować apetycznej muffinki, rogalika czy ciasteczka, a przy okazji wziąć informacyjne ulotki, zakładki czy długopisy. Zainteresowani mogli również zapytać o ofertę edukacyjną i propozycje dla młodzieży na kolejny rok szkolny. Uczniowie częstowali również wszystkich zebranych cukierkami, co spotkało się z pozytywnym odbiorem.

Mamy nadzieję, że środowisko lokalne poznało bliżej naszą ofertę szkolną, bo przecież jak pisał Stanisław Jachowicz: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”… Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową szkoły lub do naszej placówki.

Wiktoria Lisowska, 2 LO