ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW…

W dniu 26.04.2019r. wzięliśmy udział w uroczystej akademii, podczas której pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12 w sali gimnastycznej liceum. Na początku pan dyrektor Stanisław Panek wręczył wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe za osiągnięcia naukowe. Wręczono także wyróżnienia za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych na różnym szczeblu.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół. Wręczyli oni pamiątkowe medale tym absolwentom, którzy żywo angażowali się w życie społeczności szkolnej na przestrzeni trzech lat licealnej edukacji. Medale otrzymali: Adrianna Pieczonka  („Fenomenalny Głos”), Adam Majkut („Pozytywnie Zakręcony Aktor”), Dominika Fergisz („Społecznik”), Marcin Jucha („Złotousty”), Paulina Sobuś („Solidna Firma”) i Olga Bandrowska („Czekoladowa Napoleonka”). Uroczysta dekoracja odbyła się przy dźwiękach odpowiednio dobranej muzyki.

Kolejny element akademii stanowiła część artystyczna przygotowana przez młodzież klasy drugiej pod przewodnictwem wychowawcy p. Grzegorza Hryniewskiego. Uczniowie wcielili się w role nauczycieli i uczniów, zaś zadaniem publiczności było odgadnięcie „kto jest kim”. „Zobaczyliśmy” między innymi: p. Macieja Benedyka, p. Annę Węgrzyn, Patryka Turosza i Dominikę Fergisz. Na koniec na scenie pojawił się tort, specjalnie przygotowany dla absolwentów.

Po części oficjalnej tegoroczni maturzyści udali się do klas, by pożegnać się z wychowawcami i poczęstować tortem. Pozostali zaś w świetnym nastroju udali się do domów na weekend majowy…

Angelica Decowska, 2 LO