ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

REALIZUJEMY PROJEKT EDUKACYJNY

Realizując projekt edukacyjny z ekonomii, grupa uczniów z klasy 2a LO pod opieką Pani Grażyny Dąbek wybrała się 11 lutego do schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Uczniowie na długo przed wyjazdem zorganizowali zbiórkę karmy i zabawek dla zwierzaków. Przy pomocy uczniów ze szkoły podstawowej i naszego liceum udało się zebrać dużą ilość smakołyków. Zwierzęta na widok karmy i przybyłych licealistów nie mogły powstrzymać radości. Pogoda niestety nie pozwoliła na spacer z psiakami, ale było mnóstwo czasu na pieszczoty...

Towarzyszyła nam Pani Dyrektor placówki, która opowiedziała nam ciekawostki na temat zwierząt, które się tam znajdują. Dowiedzieliśmy się, że w schronisku jest obecnie 127 psów i tylko 19 kotów (najmniej w historii placówki). Okazało się, że pieski są specjalnie podzielone na takie, które „dogadują się” między sobą i nie wyrządzają sobie krzywdy. Natomiast w specjalnym budynku znajdują się psy i koty, które nie mają przystosowanej sierści do życia na zewnątrz. W czasie naszego pobytu byliśmy również świadkami adopcji starszego, schorowanego pieska. Ogromne emocje, jakie towarzyszyły nam podczas odwiedzin pokazują, jak tym zwierzakom brakuje ludzkiej miłości. W związku z tym, serdecznie zachęcamy do adopcji pupila bądź do zaangażowania się w wolontariat na rzecz zwierząt. Tak niewiele dla nas, ma duże znaczenie dla samotnych i czekających na dom zwierząt.

Uczniowie klasy 2a LO.