ROCZNICOWY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM SZKOLNEGO KOŁA STRZELECKIEGO LOK W ŻOŁYNI

Atrakcyjnym podsumowaniem rocznej działalności Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w Żołyni był I Turniej w Strzelectwie Sportowym.

Koło funkcjonuje przy Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni, jest jednym z 3 kół działających w strukturach Gminnego Zarządu LOK w Żołyni.

W działalność Koła zaangażowanych jest blisko 20 uczniów LO w Żołyni. Członkowie organizacji są bardzo aktywni, chętnie uczestniczą w zajęciach. Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazało się zorganizowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej, połączonej z regularnymi treningami i turniejami strzeleckimi. Jedną z form aktywności Koła, o której warto wspomnieć jest regularna pomoc w organizacji zawodów strzeleckich dla ościennych szkół m. in. z Grodziska Dolnego, Giedlarowej, Rakszawy, Wólki Grodziskiej, a nawet dla  Żołyńskiego Klubu Seniora.

Uczestnicy Koła wzięli ponadto udział w tegorocznych obchodach 25- lecia XXI Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, podczas których mogli podziwiać m.in. przemarsz pododdziałów wojskowych, przejazd kolumny pojazdów wojskowych oraz statyczny pokaz sprzętu i uzbrojenia militarnego.

Szkolne Koło Strzeleckie powstało z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego ZS w Żołyni – instruktora strzelectwa sportowego, p. Grzegorza Hryniewskiego.

Wspomniany już rocznicowy Turniej w Strzelectwie Sportowym o Puchar Prezesa Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK w Żołyni odbył się 22 października 2018 roku na strzelnicy sportowej w Żołyni. Do rywalizacji w konkurencji strzeleckiej „karabinek sportowy KBKS, dystans 50 m,  pozycja leżąca, 7 strzałów” przystąpiło 17 członków Koła.

W pasjonującej rywalizacji zwycięstwo odniosła Zuzanna Baran – 54 pkt., II miejsce zajął Marcin Jucha – 52 pkt., na III miejscu zaś uplasował się Adam Majkut – 43 pkt, wszyscy z klasy 3B LO.
IV miejsce przypadło Samancie Wojnar  - 42 pkt., V miejsce wywalczył Michał Wróbel – 38 pkt., obydwoje klasa 1A LO. Na zwycięzców czekały okazałe puchary oraz dyplomy. Wszyscy  uczestnicy otrzymali okazjonalne breloki. Miłym zwieńczeniem sportowych zmagań było wspólne ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasy.

Grzegorz Hryniewski