DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

"Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym".Johann Wolfgang von Goethe

15 czerwca  uczniowie naszego Zespołu Szkół obchodzili Dzień Języków Obcych. Tegoroczna formuła konkursów był nieco inna od ubiegłorocznych edycji,  ponieważ uczniowie nie rywalizowali klasami, ale typem szkól – drużyna uczniów z gimnazjum „grała  na” drużynę uczniów liceum. Cała impreza miała charakter edukacyjny, ale nie zabrakło też sporej dawki dobrego humoru. Prowadzona była w trzech językach –  języku angielskim, niemieckim i polskim.

Pytania konkursowe dotyczyły różnorodnych dziedzin – od geografii krajów anglo- i niemiecko-języcznych przez historię, kulinaria, sport, literaturę, muzykę, styl życia, aż po popkulturę. Pytania quizzowe przeplatane były konkursami sprawnościowymi inspirowanymi tradycjami krajów anglojęzycznych – toczeniem sera, biegiem z naleśnikami, czy jedzeniem jabłka bez użycia rąk.  W tym roku prawdziwym hitem Dnia Języków okazała się konkurencja, w której uczniowie sami byli elementami układanki i musieli odgadnąć słowo, a następnie ustawić się we właściwej kolejności, tak aby to słowo było widoczne na ich kartonowych „kostiumach”. Każda dobra odpowiedź i zwycięstwo w konkurencji sportowej były premiowane nagrodami niespodziankami, (niektóre z nich były naprawdę zaskakujące) których nie zabrakło również dla publiczności. Kto wygrał? Drużyna liceum czy gimnazjum? – wygrali wszyscy bo nie tylko spędzili czas łącząc naukę z zabawą, ale także z pewnością poczuli się zmotywowani do nauki języków obcych bo… "Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze" (Frank Smith).

Dziękujemy wszystkim uczniom gimnazjum i liceum którzy włożyli pracę w przygotowanie tegorocznego Dnia Języków Obcych!

organizatorzy