ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /joomla_3/templates/dd_creative_103/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

KRESY WSCHODNIE

Już na początku września w naszych głowach zrodził się pomysł, aby w ramach wycieczki szkolnej odwiedzić naszych sąsiadów i poznać dawne tereny Rzeczpospolitej. Aby tego dokonać postanowiliśmy przede wszystkim zadziałać ekonomicznie i część pieniędzy na wyjazd zarobiliśmy sami. Ostatecznie w dniach 6-8 czerwca wraz z wychowawcą p. Grzegorzem Podolcem i p. dyrektorem Stanisławem Pankiem udaliśmy się na Ukrainę. Naszym pierwszym i głównym celem było jedno z najpiękniejszych (niegdyś polskich) miast- Lwów, który zachwyca swoją starą architekturą.

Tam szukaliśmy oznak polskości na cmentarzach Łyczakowskim i Orląt Lwowskich, próbowaliśmy poznać inne religie poprzez zwiedzanie rozmaitych świątyń prawosławnych, grekokatolickich i ormiańskich oraz przenieśliśmy się w inny świat wchodząc do przepięknej Opery Lwowskiej. Odwiedziliśmy również legendarne miejsce narodzin króla Jana III Sobieskiego, zamek „po przejściach” w Podhorcach oraz „prawosławną Częstochowę” położoną na Wołyniu- Ławrę Poczajowską, która niektórych raziła swoim przepychem. Uwieńczeniem całej wycieczki było zobaczenie lwowskiej panoramy z „wysokiego zamku”. Wieczory zaś spędzaliśmy grając w bilard i pływając w basenie. Mimo ginących zegarków i koszulek, wszystko skończyło się dobrze, a my wróciliśmy szczęśliwi z bagażem pełnym nowych doświadczeń i… krówek.

 Uczniowie klasy 2b LO

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ