ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

ZS CZYTA!

Dnia 8 czerwca o godzinie 10.00 odbyła się III edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”. 

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu. Jeżeli 62% dorosłych Polaków nie czyta książek, trudno oczekiwać, że wszyscy uczniowie wyniosą nawyk czytania z domu. Przewodnia rola w aktywizacji czytelnictwa spoczywa więc na bibliotekach i szkołach, które „wychowują czytelnika”. Dlatego rozrywkowy charakter akcji wydaje się adekwatną odpowiedzią na przyczynę kryzysu czytelnictwa.

Udział naszej szkoły w tym przedsięwzięciu dał 129 uczniom okazję, by miło sobie poczytać w gronie koleżanek i kolegów a także 12 nauczycieli. Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do akcji. Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.                                                          

Katarzyna Wikiera

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ