WYCIECZKA W GÓRY STOŁOWE

W  dniach 21-23 maja została zorganizowana wycieczka w Góry Stołowe oraz  do Wrocławia, w której udział wzięło 16 uczniów z klasy 3b gimnazjum. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem  zaczęli od wejścia na Szczeliniec  Wielki, a następnie kierowali się na Błędne Skały. Po przejściu wyznaczonej trasy, uczestnicy wycieczki  mieli czas wolny na podziwianie pięknych widoków. W drodze do pensjonatu zwiedzili również Kaplicę Czaszek w Czermnej.

Około godziny  18.00 uczniowie wraz z opiekunami zakwaterowali się w schronisku PTTK „Pasterka”, gdzie czekał na nich ciepły posiłek. Wieczorem zorganizowano ognisko, podczas którego młodzież miło spędziła czas na grach i zabawach.

Drugiego dnia grupa udała się do Twierdzy Kłodzko, w której uczestnicy wycieczki  przeszli podziemną trasę. Następnie, po  2 godzinnej wędrówce uczniowie zdobyli szczyt  Śnieżna  Maria.  Na górze mogli odpocząć oraz zjeść lody. Ostatnią atrakcją tego dnia był czas wolny, który spędzono w przepięknym parku w Kudowie-Zdroju.

Trzeciego dnia pobytu uczestnicy wyruszyli do Wrocławia, gdzie odwiedzili największe w Polsce ZOO. Podczas zwiedzania można było zobaczyć egzotyczne zwierzęta. Na koniec wycieczki  wszyscy udali się na cudowny wrocławski rynek, gdzie można było kupić pamiątki oraz podziwiać zabytkową architekturę.

O godzinie 16.00 młodzież wraz z opiekunami wyruszyła w drogę powrotną do domu. Pełni wrażeń i niezwykłych przeżyć  wszyscy „cali i zdrowi ’’wrócili do Żołyni około godziny 22.00.

Daria Brzezicka kl. 3b

Klaudia Kraska kl. 3b