ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /joomla_3/templates/dd_creative_103/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

„NA NIELUDZKIEJ ZIEMI”

W dniu 13 kwietnia br. odbyła się wycieczka do Oświęcimia. Uczniowie klas trzecich liceum w ramach bardzo ważnej lekcji historii postanowili odwiedzić Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz- Birkenau. Towarzyszyli im opiekunowie: ks. W. Pastuszak, p. K. Wikiera i p. W. Tabin.

Największy obóz zagłady na terenie Oświęcimia zrobił ogromne wrażenie na młodych Polakach i wywołał niewyobrażalny smutek w ich sercach. Smutek i przerażenie, że to „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Nikt nie przypuszczał, że ta programowa wycieczka dostarczy tylu wzruszeń i przeżyć.

Podczas zwiedzania panowała wręcz „grobowa cisza”, ani jednego szmeru, żadnych szeptów i dyskusji. Oglądanym miejscom: terenom z ludzkimi prochami, ruinom komór gazowych i krematoriów, barakom, w których przeprowadzane były eksperymenty medyczne, miejscom egzekucji towarzyszyły skupienie i zaduma.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Maturzyści wraz z księdzem Waldemarem postanowili pomodlić się m. in. o pomyślne zdanie matury. Po modlitwie nastąpił czas wolny na zwiedzanie. Młodzież postanowiła spróbować swoich sił i wejść na wieżę widokową, z której rozpościerała się piękna panorama Krakowa.

Ostatni etap podróży umilały dźwięki gitary ks. Waldemara oraz wspólny śpiew znanych piosenek.

Niestety, była to ostatnia wycieczka szkolna.

Kinga Cyburt

Małgorzata Kot

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ