ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

„DRUGIE ŻYCIE. WIĘCEJ O TRANSPLANTACJI”

Uszkodzenia narządów powstałe w wyniku chorób lub na skutek wypadków bywają na tyle poważne, że jedynym ratunkiem dla życia jest przeszczep. Uczennice naszej szkoły wraz z panem Grzegorzem Podolcem wybrały się aby zaczerpnąć trochę wiedzy na ten temat. W ramach kampanii „Drugie życie” 22 lutego 2018 r. w Filii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbyła się debata na temat transplantacji. Jej celem było spopularyzowanie wiedzy o przeszczepach i nakłonienie ludzi do refleksji i działania bez poparcia społecznego. Gośćmi debaty byli: dr nauk medycznych Wacław Bentkowski, dr nauk medycznych Barbara Pieniążek oraz  osoby po przeszczepie: pani Agata i Katarzyna oraz pan Piotr.

Ojciec Marek Pieńkowski i  sędzia sądu Okręgowego Krzysztof Kamiński mówili o prawnych i etycznych aspektach przeszczepów. Po wystąpieniu uczestnicy debaty zadawali różnorodne pytania dotyczące transplantacji. W trakcie spotkania można było zabrać ze sobą odebrane ze stoisk oświadczenia woli. Odbyła się również akcja rejestracji na potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Karolina Piszko, Zuzanna Baran uczennice klasy 2b LO

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ