ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

,,TANGO’’ SŁAWOMIRA MROŻKA

Dnia 19 lutego br. uczniowie klas drugich liceum wraz z nauczycielkami języka polskiego, p. Katarzyną Wikierą i p. Agnieszką Wilczek, udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na sztukę S. Mrożka. Na scenie pojawili się aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa, którzy stworzyli barwne i ciekawe postacie. Reżyserem spektaklu był Piotr Cyrwus.

„Tango” to bez wątpienia jeden z najważniejszych współczesnych  dramatów polskich. Realia lat 60–tych utworu przeniesione zostały do czasów nam bliższych, ale problemy głównych bohaterów są wciąż aktualne. Młodzi ludzie, podobnie jak Artur, buntują się, nie rozumieją starszych, chcą zbudować „nowy, lepszy świat”. Ale czy jest to możliwe? Pytanie postawione przez S. Mrożka pozostaje nadal bez odpowiedzi. Czy uczniowie znajdą ją po obejrzeniu spektaklu?

,,Tango” wśród uczniów cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzbudziło w nich ogromne emocje. Jak sami zapewniali, z chęcią obejrzeliby spektakl jeszcze raz. Zatem do zobaczenia w teatrze!

Paulina Sobuś, klasa 2a LO

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ