ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

ANIMACJE JĘZYKOWE I GRA MIEJSKA W KRAKOWIE

W ramach poranków z językiem niemieckim Instytut Goethego w Krakowie oferuje uczniom naukę języka powiązaną z zabawą. Z tej ciekawej oferty skorzystali uczniowie Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni, którzy 11.01.2018r. uczestniczyli po raz pierwszy w tak nowatorskiej formie zajęć edukacyjnych.

Program składał się z bloku gier językowych oraz animacji prowadzonych przez polskich i niemieckich lektorów. Było to intensywne spotkanie z językiem połączone z ruchem i świetną zabawą. Uczniowie nie tylko mieli możliwość posługiwania się językiem niemieckim, lecz również w przyjemny sposób poznawali słownictwo z różnych zakresów tematycznych.

Drugą formą doskonalenia praktycznej znajomości języka był udział młodzieży w multimedialnej grze miejskiej Espoto pt. „Der Goethe-Code”. Gra została stworzona na podstawie aplikacji GPS, za pomocą której gracze chodzą od punktu do punktu na Starym Mieście w Krakowie i rozwiązują kolejne zagadki. Goethe-Institut udostępnia w tym celu dwa tablety.

Udział w grze miejskiej był atrakcyjną formą doskonalenia praktycznej znajomości języka, gdyż wszystkie polecenia i zadania przygotowane były w języku niemieckim.
Żywimy nadzieję, że nowe doświadczenie zdobyte podczas tej niecodziennej lekcji zaprocentuje w dalszym etapie kształcenia.

Niezależnie od wartości dydaktycznych wyjazdu pobyt w Grodzie Kraka obfitował również w inne atrakcje. Nie obyło się bez przyjemnego spaceru od Wawelu do Rynku połączonego z zakupem drobnych pamiątek i nierozerwalnie związanych z Krakowem smacznych obwarzanków.

Organizator wyjazdu

Marta Hryniewska

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ