ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

CESARZOWA SISSI

Biblioteka Austriacka w Instytucie filologii germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowała dla młodzieży podkarpackich szkół cykl warsztatów  „Cesarzowa Sissi – mit a rzeczywistość”. Były one jedną z form uświetnienia obchodów 180-tych urodzin cesarzowej Austrii Elżbiety  Bawarskiej, znanej również jako Sissi. Wśród wielu szkół biorących udział w tym projekcie znaleźli się także uczniowie z klas III gimnazjum z Żołyni wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. Martą Hryniewską.

Podczas interesującej prezentacji, która odbyła się w dniu 20.12.2017r. uczniowie mieli okazję do bliższego poznania tej ciekawej postaci na tle wydarzeń historycznych. Na zakończenie odbył się konkurs podsumowujący warsztaty. Prowadząca p. Ewa Cwanek-Florek nagrodziła najbardziej aktywnych uczestników. Upominki otrzymali: Karolina Bzdek, Klaudia Kraska, Julia Dyrda i Fabian Dobek.

Marta Hryniewska

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

LICEALNA LIGA MIKSTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ 2017/2018

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ