ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

NIECODZIENNA LEKCJA JĘZYKÓW OBCYCH...

21 października gościem naszej szkoły była Nya – mieszkanka Berlina, artystka i zapalona podróżniczka.

Nya spotkała się z uczniami gimnazjum i liceum. Zajęcia w języku niemieckim przeprowadzone w gimnazjum dotyczyły nawyków żywieniowych i typowych potraw spożywanych na terenie Niemiec.

Zajęcia w języku angielskim dla grupy młodzieży licealnej poświęcone były Kreuzberg – modnej berlińskiej dzielnicy, zamieszkałej głównie przez artystów. Uczniowie wybrali się w podróż sięgającą początków muru berlińskiego. Była dzielnica Berlina Zachodniego, kiedyś obwarowana murem, najsłynniejsze centrum sztuki alternatywnej w Europie. Dzisiaj miejsce wypełnione plakatami i graffiti, które nawołują do tolerancji i równości.

Obydwie lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Mamy nadzieję na kolejna wizytę.

organizatorzy