ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

 >>> PODANIE DO LO <<<                                                       >>> REGULAMIN REKRUTACJI <<<

   


Kliknij w poniższy baner aby zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego LO

 

 

Drodzy Ósmoklasiści! Przed Wami niezwykle ważna decyzja dotycząca dalszej drogi kształcenia. Wybierając szkołę ponadpodstawową uwzględnić należy nie tylko jej ofertę edukacyjną, ale także i to co sprawia, że będziecie czuli się w niej bezpiecznie i komfortowo.

Małe klasy, dobrze wyposażone pracownie, indywidualne traktowanie uczniów oraz otwartość na różnorodne aktywności edukacyjne  to jest  to, co nas wyróżnia wśród okolicznych szkół średnich. Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjna okaże się dla Was atrakcyjna i wspólnie wyruszymy w 4-letnią podróż w świat nauki, przyjaźni i nowych technologii. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

INAUGURACJA SEZONU TURYSTYCZNEGO W LO
 
Ciekawą wycieczką zainaugurowali sezon turystyczny uczniowie LO, którzy 21.04.2023 wraz z wychowawcami p. Agnieszką Wilczek, p. Marta Hryniewską i p. Grzegorzem Hryniewskim udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego.
Pieskowa Skała, Maczuga Herkulesa, Ojców, ruiny zamku, Źródło Miłości, Ojców, Grota Łokietka to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników wyjazdu. 
Cieszymy się, że przy bardzo sprzyjającej aurze udało się nam poznać tą malowniczą część Jury Krakowsko - Częstochowskiej.
Czytaj więcej...

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W piątek, 28 kwietnia 2023 w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Żołyni  odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Akademia rozpoczęła się częścią oficjalną, poprowadzoną przez p. Małgorzatę Grabarz-Ilasz. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu nastąpiło ślubowanie absolwentów.

Czytaj więcej...

WYSTAWA "PUZZLOWYCH" OBRAZÓW

Tydzień przed wiosenną przerwą świąteczną w sali p. Agnieszki Wilczek uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać wystawę obrazów wielkich twórców ułożonych z puzzli przez uczniów Zespołu Szkół pod czujnym okiem p. Wicedyrektora Sławomira Bestra.
Czytaj więcej...

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

W dniach 13-15 kwietnia 2023r. odbył się Finał XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, który w tym roku miał miejsce w Pelplinie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: "Bóg jest Miłością objawioną w Słowie". Wśród reprezentantów Archidiecezji Przemyskiej była uczennica naszego Liceum Klaudia Tkacz. Klaudia przekroczyła próg 80%  punktów i uzyskała tytuł laureata OTK, otrzymując m.in. indeks na uczelnię wyższą. Pragniemy również z radością poinformować, że 1. miejsce zajął drugi reprezentant naszej Diecezji Bartłomiej Wojak. Olimpiada była nie tylko zachętą do zgłębiania nauki Kościoła Katolickiego, jego historii oraz prawd, ale również pomocą do pogłębienia swojej wiary, wartościowym doświadczeniem życiowym, na które warto było poświęcić wiele wysiłku i czasu. Klaudii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

WYJAZD NA MECZ

5 kwietnia klasy druga i trzecia były świadkami zaciętej rywalizacji kobiet w piłkę nożną. Zarówno przedstawicielki Szwajcarii, jak i Polski wykazały się wyszkoleniem technicznym, bardzo dobrą kondycją oraz sztuczkami piłkarskimi. Żadna z drużyn nie pozwoliła, aby przeciwniczki trafiły do bramki. Bezbramkowym remisem zakończył się pierwszy mecz reprezentacji Polski że Szwajcarią w ramach eliminacji Mistrzostw Europy Kobiet do lat 19.
Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO OLIMPUS 2023 – sesja zimowa

Dnia 12 stycznia 2023r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego Olimpus sesja zimowa zorganizowana przez Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus z siedzibą w Warszawie. Wzięło w niej udział również 8 uczniów z klasy 1-ej i klasy 2-ej naszego Liceum:

- Babiarz Kamil, Cisek Magdalena, Kusiak Martyna, Łojas Antoni, Tabin Katarzyna i Wikiera Dominik – kl. 1LO

-  Kochman Elżbieta i Nicpoń Magdalena – kl. 2LO

Czytaj więcej...

ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
odbędzie się dnia 20 kwietnia o godz. 1700.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

papież Franciszek

 

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

 

Symbolika hospicyjnego żonkila jest piękna i przejmująca. To nie tylko logo kampanii Pola Nadziei. To także znak dobra i radości, którymi chcemy obdarzać Pacjentów Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. To znak nadziei i odrodzenia, a w pierwszych dniach kwietnia żonkil stał się także znakiem rozpoznawczym życzliwych ludzi, którzy włączyli się w wiosenną kwestę Pól Nadziei.

Czytaj więcej...