ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

DOŁĄCZ DO NAS!

Wybór szkoły należy do Ciebie… Myślałeś, że o NASZYM LICEUM wiesz już wszystko, czy na pewno? Zapoznaj się z nową ofertą – zmieniamy się dla Ciebie!

Czytaj więcej

MATURA

Matura 2016! Egzamin maturalny w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni zdało 100% przystępujących absolwentów.

STYPENDIA

Stypendia naukowe Rady Gminy Żołynia: aż 10! dla uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018.

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

Był ciepły, słoneczny, majowy dzień, wśród uczniów naszej szkoły panowała sportowa atmosfera… więc przyszedł czas na jedną z ostatnich uroczystości  w bieżącym roku szkolnym, coroczną imprezę - Dzień Sportu Szkolnego.

Tegoroczna organizacja tego dnia przypadła na klasy: 1a LO i 2c Gim wraz z wychowawcami, a  jednocześnie naszymi nauczycielami wychowania fizycznego, p. Katarzyną Wróbel i p. Grzegorzem Fusem. Klasy z ogromną energią i poświęceniem wzięły się do organizacji wielkiego święta sportu w naszej szkole.

Czytaj więcej...

HIERONIM VON AKEN, CZYLI BOSCH. MALARZ NIEZWYKŁY I PASJONUJĄCY”

W II semestrze roku szkolnego 2016/17 w Gimnazjum w Żołyni przeprowadzony został projekt edukacyjny poświęcony niderlandzkiemu malarzowi i rysownikowi Hieronimowi Boschowi. Opiekunem projektu był nauczyciel historii, pan Grzegorz Podolec. Uczniowie klasy 2a: Elita Baftijari, Szymon Suszek, Przemysław Podolec i Paweł Walawender zobowiązali się zrealizować projekt na temat twórczości tego wybitnego malarza. W ramach podsumowania swojej pracy przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę ścienną obrazującą życie i twórczość artysty oraz prezentację multimedialną. Efekty naszej pracy oglądać można na korytarzu obok sali nr 3 i na stronie internetowej naszej szkoły.

Czytaj więcej...

„ZDROWA ŻYWNOŚĆ I AKTYWNOŚĆ”

Pod tą nazwą wykonałyśmy projekt na lekcję ekonomii w praktyce. Wszyscy uczniowie klas II LO co roku przygotowują ciekawe projekty o bardzo zróżnicowanej tematyce. Następnie są one prezentowane na lekcji, można zatem dowiedzieć się ciekawych informacji na różne tematy. Nasza grupa przygotowała projekt na temat zdrowej żywności i aktywnego trybu życia. Jednym z etapów naszego projektu było przeprowadzenie ankiety na temat nawyków żywieniowych wśród wybranych nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

29 maja br. grupa 46 uczniów klas pierwszych gimnazjum udała się na wycieczkę do Krynicy-Zdrój i okolic. Pierwszym punktem wyjazdu było pokonanie rzeki Poprad pontonami raftingowymi na trasie z Muszyny do Żegiestowa. Po tej dawce adrenaliny uczniowie udali się na zwiedzanie Krynicy-Zdrój i obiad w jednym z krynickich pensjonatów. Ostatnim etapem był wyjazd koleją gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Pod okiem przewodnika górskiego drogę powrotną uczniowie pokonali pieszo, poznając walory przyrodnicze Beskidu Sądeckiego. Wyjazd dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

TO TYLKO ĆWICZENIA!

O godzinie 820 młodzież w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni poderwały sygnały alarmowe. Uczniowie, zgodnie z decyzją dyrektora pod nadzorem nauczycieli, sprawnie opuścili szkołę. Na placu szkolnym pojawiły się wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej z Łańcuta i Ochotniczej Straży Pożarnej z Żołyni. Na szczęście nic złego się nie stało…

To były ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji placówki w sytuacji zagrożenia pożarowego.

Czytaj więcej...

WYNIKI XV POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO PROCENT

W  dniu 19.05.2017r. w Gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny PROCENT.

W konkursie udział wzięło 40 uczniów z 12 gimnazjów powiatu łańcuckiego i leżajskiego. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test składający się z 10 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 4 zadań otwartych. Maksymalnie można było zdobyć 40 punktów. Zadania opracowała i prace oceniła komisja konkursowa w składzie: Grażyna Dąbek, Ryszard Niemiec, Maciej Benedyk.

Czytaj więcej...

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

Lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                     Jan Paweł II

 

 Serdeczne podziękowanie

Nauczycielom, uczniom i rodzicom Szkoły Podstawowej nr 1
im. św. Jana Kantego

Pracownikom Urzędu Gminy Żołynia

oraz całej społeczności Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza

za życzliwość, wielkie serce i wsparcie finansowe

trudnego leczenia uczennicy klasy III gimnazjum.

 

Wyrażając swoją wdzięczność za wspaniałomyślność  i dobrą wolę,

życzymy szczęścia, sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych planów.

 

                                                                                                                 Dyrekcja i Samorząd Uczniowski

Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni

SUKCES MARCINA JUCHY W KONKURSIE „WIEDZY O SEJMIE”

W dniu 23 maja 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego konkurs  „Wiedzy o Sejmie” organizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu przy współudziale Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Kazimierza Gołojucha i Adama Krzysztonia, Starosty Powiatu Łańcuckiego.

Czytaj więcej...

BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!

Tak brzmi hasło Tygodnia Bibliotek 2017 obchodzonego w dniach 8-15 maja br.  Jest to doskonała okazja do podsumowania i rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez pracowników biblioteki szkolnej Zespołu Szkół zatytułowanego

„Rozczytana wyobraźnia

– Moja ulubiona książka”. 
Czytaj więcej...

DUBIECKO ZDOBYTE!

Bardzo udany występ zanotowały siatkarki naszej szkoły w Międzyszkolnym Turnieju piłki siatkowej o Puchar Prezesa UMKS Dubiecko. W zawodach rozegranych 12 maja 2017r. wzięły udział trzy drużyny: ULKS Maraton Giedlarowa, UMKS Dubiecko i UKS Tęcza Żołynia.

Żołynianki  bez straty seta wygrały oba mecze i tym samym zajęły I miejsce w turnieju. Na drugim uplasował się ULKS Maraton Giedlarowa, a na trzecim UMKS Dubiecko.

Czytaj więcej...

GALERIA

VIII FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

XVII WALENTYNKOWY TURNIEJ MIKSTÓW

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZYM GIMNAZJUM

ZOBACZ WIĘCEJ

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1 GIMNAZJUM DO KRYNICY-ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

GALERIA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZOBACZ WIĘCEJ