ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

SKRZYNKA POMYSŁÓW
‼️W dniu dzisiejszym, z inicjatywy SU, obok gabinetu Pani Pielęgniarki, pojawiła się specjalna skrzynka pomysłów. Możecie do niej wrzucać wasze pomysły na akcje samorządu w tym roku szkolnym, a my będziemy starali się je realizować. Prosimy o realne pomysły, które będziemy w stanie zrealizować.💙💙💙

DLA MATURZYSTÓW ZDAJĄCYCH MATEMATYKĘ NA POZIOMIE ROZSZERZONYM I NIE TYLKO!

Jeśli przygotowujesz się do matury rozszerzonej z matematyki, lub chcesz lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem zadań z zakresu rozszerzonego, możesz skorzystać z materiałów opracowanych przez nauczycieli matematyki II LO w Nowym Sączu.

Nauczyciele w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu zapraszają do wzięcia udziału w projekcie matematycznym „Math Dream” uczniów realizujących zakres rozszerzony z matematyki. Projekt nie jest komercyjny i wszystkie materiały edukacyjne, jak i treści są i będą absolutnie darmowe.
Zakłada on przerobienie najbardziej problematycznych działów matematyki pod kątem matury rozszerzonej w serwisie Internetowym YouTube.

Czytaj więcej...

SŁODKI CZWARTEK

W ŚWIECIE STARYCH ZABAWEK
W dniu 26 września uczniowie klasy trzeciej wraz w wychowawczynią wybrali się do GOK w Żołyni na wystawę poświęconą twórczości p. Stanisława Naroga pod nazwą "Piękny świat starych zabawek" 🧸Po ciepłym przywitaniu przez Panią Dyrektor GOKu, uczniowie wysłuchali historię o powstawaniu zabawek oraz o twórczości p. Naroga. Całe spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze 😀 Dziękujemy p. Magdalenie Kątnik-Kowalskiej za zaproszenie i bardzo ciekawe opowieści o naszym miejscowym twórcy💙

Czytaj więcej...

WIECZOREK FILMOWY
W środę, 21 września, odbył się pierwszy w tym roku "Wieczorek Filmowy" 📺📽️ Jednogłośnie zdecydowaliśmy się na projekcję filmu "Więzień Labiryntu". Oczywiście zadbaliśmy również o bufet: gofry, tosty i napoje 🧇🥞 Po blisko trzech godzinach, w wyśmienitych humorach i najedzeni powróciliśmy do domów😁😆
Dziękujemy przy tej okazji p. Markowi Millerowi za udostępnienie nam swojej nowej sali - idealnie przystosowanej do takich akcji💙
Do zobaczenia na kolejnym "Wieczorku filmowym".

Czytaj więcej...

‼️UWAGA ZBIÓRKA‼️
Z inicjatywy naszej uczennicy Martyny Pęcak i za zgodą Pana Dyrektora Zespół Szkół w Żołyni włącza się w akcję pomocy dla Pana Tomasza z Giedlarowej. Tomasz to 40-letni mąż i ojciec trójki małych dzieci - Kacpra 11 lat, Amelii 7 lat i Wiktora 2,5 roku. W momencie przejażdżki rowerowej z dziećmi i upadku z roweru doznał urazu rdzenia kręgowego, który sparaliżował zarówno jego życie jak i życie całej jego rodziny. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 25 tysięcy złotych. Według lekarzy Tomek będzie potrzebował minimum rocznej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego wózka. Twoja pomoc to wsparcie nie tylko dla Tomka, ale całej jego rodziny!
Zbiórka dotyczy zarówno Liceum, jak i Szkoły Podstawowej.
‼️TERMINY ZBIÓRKI: 23 września (PIĄTEK) oraz 27 września (WTOREK)‼️
❤️Bardzo prosimy o wsparcie naszej zbiórki. Liczy się każda złotówka❤️
Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/tomasz-gondek?fbclid=IwAR3nAk_ZIB93BxVRIxPaWw77_Q2Bymmgs6G6_D4bO3-KkZwJ5tcwfhYYfsI

SAMORZĄD SZKOLNY W ROKU 2022/2023

Przewodnicząca: Magdalena Nicpoń

Zastępca przewodniczącej: Zuzanna Foryt

Sekretarz: Martyna Mach

Skarbnik: Hubert Świątek

WYCIECZKA INTEGRACYJNA – KAJAKI…

Na początku roku szkolnego wybraliśmy się na spływ kajakowy do Zwierzyńca, by zacieśnić więzy przyjaźni i skorzystać z pięknej pogody. Po blisko dwóch godzinach jazdy busem byliśmy już na miejscu. Tam nasi nowicjusze otrzymali szkolenie: "jak płynąć, aby nie zginąć". Po ubraniu w kamizelki ratunkowej i dobraniu wioseł wyruszyliśmy na trzygodzinną wyprawę. Woda płatała figle: niekiedy płytka, a niekiedy głęboka (niektórzy uczniowie się o tym przekonali na własnej skórze).

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z KULTURĄ - NARODOWE CZYTANIE 2022

Dnia 2 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Narodowym Czytaniu 2022 pod patronatem Pary Prezydenckiej. Zebraliśmy się na żołyńskim Rynku przy pomniku Adama Mickiewicza, by wspólnie czytać Mickiewiczowskie ballady i romanse. Uczniowie liceum zaprezentowali dwa utwory naszego patrona. Pierwszym była "Romantyczność", gdzie Karusią była Madzia Nicpoń, starcem - Zuzia Fergisz, a w rolę narratora wcielił się Patryk Cyburt. Natomiast drugi utwór to "Pani Twardowska", w której Ania Filip była panem Twardowskim, Milena Rewer - diabłem, Bartek Słupek - narratorem, a panią Twardowską w przebraniu - Zuzia Foryt.

Czytaj więcej...

INSTRUKCJA PIERWSZEGO LOGOWANIA DO UONET+

Rodzicu i uczniu otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Aby założyć konto i korzystać z e-dziennika:

  1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminazolynia lub skorzystaj z linku umieszczonego na stronie WWW szkoły.
  2. Wyświetli się powitalna strona systemu.
  3. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.
  4. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
  5. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
  6. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.
  7. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
  8. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki. Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.