ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

tel./fax. (17) 22 43 008
zs.zol@pro.onet.pl

WDZIĘCZNOŚĆ NASZA BEZ GRANIC…

Dnia 11 października 2019r. na trzeciej lekcji w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Scenariusz uroczystości oraz oprawę muzyczną przygotował Samorząd Uczniowski liceum, który także czuwał nad przebiegiem akademii. Wszystkich zebranych powitali Maria Filip i Fabian Dobek. Po krótkim wprowadzeniu Wojciech Kochmański wykonał przepiękny utwór muzyczny, a Elita Baftijari wygłosiła wiersz z dedykacją dla pracowników oświaty.

Czytaj więcej...


DOSTĘP DO E-DZIENNIKA

Korzystanie z dziennika elektronicznego wymaga posiadania aktywnego konta poczty internetowej. Osoby zainteresowane dostępem do e-dziennika proszone są więc o podanie swojego adresu e-mail w sekretariacie szkoły. O terminie aktywacji usługi każdy zostanie poinformowany indywidualnie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

W roku szkolnym 2019/2020 z uwagi na trwający proces wdrażania e-dziennika informacje w nim zawarte mogą być niepełne. Mogą też pojawić się w nim zapisy błędne i dlatego do końca bieżącego roku szkolnego nie należy traktować e-dziennika jako dokumentu urzędowego.

Oficjalnym (urzędowym) dokumentem przebiegu procesu nauczania jest prowadzony równolegle tradycyjny (papierowy) dziennik i to on jest podstawą do śródrocznej i końcoworocznej klasyfikacji uczniów.


 

WIECZÓR FILMOWO-MUZYCZNY
1 października odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wieczór filmowo-muzyczny. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie liceum. Wspólnie wybrany film pt. To” nie tylko trzymał w napięciu, ale także budził dreszczyk emocji. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu imprezy.
 
Aleksandra Słupek

SŁODKI CZWARTEK
26 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym „Słodki Czwartek”. Pyszne wypieki przygotowali dla nas uczniowie trzeciej klasy. Wszystkie łasuchy mogły zakosztować wyśmienitych domowych babeczek, placków i pączków.
Czytaj więcej...

WYCIECZKA 1A LG: NA BOGATO I WESOŁO

Dnia 23 września 2019 r. uczniowie klasy 1a LG udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem była wizyta w Narodowym Banku Polskim. To miejsce zrobiło na uczniach duże wrażenie, gdyż  pod opieką pracownika banku dotarli do miejsc, w które przeciętny klient nie ma dostępu. Szczególną atrakcją okazała się sztabka złota, którą uczniowie mogli obejrzeć, a nawet podnieść. Był to jednak nie lada wyczyn, gdyż sztabka ważyła ok. 12,5 kg, a wartość jej wynosiła ok. 2,5 mln zł. Uczestnicy mieli także możliwość wymiany monet na zupełnie nowe. Należy zaznaczyć, że poszerzyli też swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości i funkcjonowania banku.

Czytaj więcej...

NASZA WŁADZA

Dnia 9 września na długiej przerwie odbyło się organizacyjne spotkanie samorządów klasowych wraz z opiekunami: p. Grażyną Dąbek oraz p. Danutą Frańczak-Sztur.  Frekwencja była stuprocentowa. Głównym celem było wybranie Samorządu Szkolnego.

Władzę w roku szkolnym 2019/2020 sprawują:

Czytaj więcej...

WSPÓLNE CZYTANIE NOWEL

Już po raz ósmy w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie, akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. Do tegorocznej odsłony wybrano osiem nowel. Są to utwory o różnej tematyce, o różnym stylu i języku, jednak łączy je wspólne przesłanie. Uczą nas bowiem tego, że w życiu należy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno tracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI

LO - 17.09.2019 (wtorek) godz. 17.00

WSPARCIE DLA RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH