ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

 

ALERT „PODRĘCZNIKOWY” DLA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ LICEUM

W związku z wprowadzanymi zmianami w systemie oświatowym prosimy o wstrzymanie się do września z zakupem podręczników do historii, historii i teraźniejszości oraz wiedzy o społeczeństwie.

 

Żołynia, dn. 29.07.2022r.

LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO I KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ADAMA MICKIEWICZA W ŻOŁYNI NA ROK SZKOLNY 2022/2023

 

Lp.

Nazwisko i imię

1. 

Babiarz Kamil

2.

Cisek Magdalena

3.

Kochman Wiktoria

4.

Krowicka Amelia

5.

Kusiak Martyna

6.

Łojas Antoni

7.

Mach Szymon

8.

Natońska Natasza

9.

Natoński Euzebiusz

10.

Świątek Hubert

11.

Tabin Katarzyna

12.

Tomaszek Julia

13.

Wikiera Dominik

BARDZO DOBRE WYNIKI NASZYCH ABSOLWENTÓW

Na stronach gazety Nowiny24 ukazał się artykuł na temat osiągnięć maturalnych uczniów z Podkarpacia w sesji wiosennej 2022r. Jest on dostępny pod adresem:

https://nowiny24.pl/w-tych-40-gminach-w-wojewodztwie-podkarpackim-uczniowie-najlepiej-zdali-mature-ranking/ar/c5-16483121

W prezentowanym zestawieniu znaleźliśmy się na 10 miejscu wśród 40 gmin, w których uczniowie najlepiej zdali tegoroczny egzamin maturalny. Nasz średni wynik to 53,79%. Pozycję szkoły w podanym rankingu określono na podstawie średniej ze wszystkich przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Drodzy maturzyści Żołyńskiego Liceum – GRATULUJEMY!!!

DRODZY UCZNIOWIE

 

Dziękujemy za wspólne chwile,

dziękujemy za wspólny czas,

za kajaki, ognisko nad Tamą,

za dyskusje, które inspirowały każdego z nas,

za ciężką pracę, piękne, szczere serca,

za promocję liceum, za poświęcenie każdego z Was.

Życzymy Wam wszystkim spełnienia marzeń,

realizacji wakacyjnych planów, pozytywnych emocji

i wędrówek aż po horyzontu kres …

Do zobaczenia we wrześniu w przyjaznych murach naszego LICEUM!!!

 

Opiekunowie SU

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

We wtorek 14.06.2022r. uczestnicy zajęć SKS rozegrali ostatni w tym roku szkolnym Turniej Siatkówki Plażowej. Po bezbłędnej grze złote medale otrzymała para Zuzia Foryt z Piotrkiem Szpilą. Po srebro sięgnęli Emilka Szewczyk z Patrykiem Cyburtem, a brązowe medale otrzymali Milena Rewer z Bartkiem Słupkiem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

RODZINNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W naszym żołyńskim liceum  grupa 16 uczniów prężnie działa w ramach Szkolnego Koła Strzeleckiego. Przez cały rok szkolny odbywają się regularne cotygodniowe zajęcia, podczas których młodzież ma możliwość zapoznania się z ciekawą dyscypliną sportową, jaką jest strzelectwo sportowe. Na atrakcyjność zajęć duży wpływ mają m. in. Szkolna Liga Strzelecka oraz szereg okolicznościowych turniejów.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY

17 marca 2022 roku odbył się w liceum w Żołyni XXXI Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2022. W tym roku naszą szkołę reprezentowały połączone siły szkoły podstawowej i liceum, łącznie siedemnaście osób; w tym ośmiu licealistów: Anna Filip, Julia Stępień, Bartosz Słupek, Piotr Szpila (klasa 3 LO), Dominika Leja, Wioletta Czech, Patryk Cyburt, Tomasz Ożga (klasa 2 LO).

Po dość długim oczekiwaniu na wyniki pracy uczniów okazało się, że Piotr Szpila zdobył wyróżnienie

Piotrkowi gratulujemy sukcesu!

Wszystkim uczestnikom, którzy podjęli trud reprezentowania żołyńskiego liceum w tym konkursie – serdecznie dziękujemy. Liczymy na dalsze zaangażowanie.

„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” w Zespole Szkół w Żołyni

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów do współpracy oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu  zainteresowań. Celem inicjatywy jest budowanie kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Czytaj więcej...